‘BORAK’ POBIJEDIO U NEIZVJESNOJ VATERPOLO ZAVRŠNICI

Završeno prvenstvo Korčule, pehar ostaje doma

U jednom od najneizvjesnijih finala Prvenstva grada Korčule u vaterpolu, novi pobjednički pehar povodom jubilarnog desetog turnira osvojio je sedmerostruki prvak Borak! Budući da se otvoreni bazen KPK nalazi na području Borka, pehar već četvrtu godinu za redom ostaje doma.

Borak i Biline odigrali su jednu od najneizvjesnijih utakmica za prvo mjesto uz puno naboja i sportskog animoziteta kojega Korčulani pomno njeguju tijekom odigravanja Prvenstva. Nakon završenog poluvremena i rezultata 4:4 nije se nazirao pobjednik. Biline su u nastavku povele rezultatom 7:5, ali Borak je dostigao razliku te se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom 7:7. Sredinom zadnje četvrtine Nikola Granić postigao je pobjednički gol za Borak, Biline su u zadnjem napadu imale igrača više i napad za izjednačenje kojeg nisu iskoristile pa je utakmica završila rezultatom 8:7 u korist Borka. Zanimljivo je kako su u finalu jedan protiv drugog igrala dva najstarija igrača Prvenstva Feliće Balarin za Biline i Žarko Klisura za Borak, dok su mladi treneri Mario Klisura i Mojmir Tomić debitirali na klupi Borka odmah osvojivši pehar.

Ništa manje neizvjesna nije bila utakmica za treće mjesto. Posljednje četvrto mjesto godinama je bilo rezervirano za ekipu Sv. Nikola, no već drugu godinu za redom Nikolaši turnir završavaju treći. Na poluvremenu ove uzbudljive utakmice Sv. Nikola je vodio rezultatom 6:5, u nastavku je Stari Grad imao nekoliko prilika za izjadnačenje, utakmica je završila rezultatom 10:9 u korist Nikolaša. Najboljim igračem turnira proglašen je Ivo Onofri „Pule“ (Borak), a najboljim vratarom Gordan Mladinić (Biline).

Nakon sportskih svađa i nadigravanja uslijedila je fešta do ranih jutarnjih sati koju svake godine organizira udruga „Sveti Todor“. Članovi udruge su se ove godine posebno potrudili pa je fešta uz vino i roštilj imala i novost, DJ-a koji je puštao odličnu glazbu. Osim toga, korčulanske ulice bile su danima prije Prvenstva obojane u šarene grbove i natpise ekipa pojačavajući doživljaj i intezitet omiljenog gradskog turnira. Ove godine na tribinama KPK bilo je više od 1500 ljudi, a poseban trenutak za sve posjetitelje i navijače bila je bakljada između dvije utakmice u čast vaterpolo nada KPK i njihovih trenera Marinka Bojića i Vilija Mladinića koji su ove godine osvojili Prvenstvo Hrvatske, srebro na Tomovom turniru i broncu na turniru Kupa Hrvatske.

Izvor: Dubrovački vjesnik